חברת “מניפיקס” מתמחה בייעוץ, תכנון שיווק והתקנת מערכות גילוי אש מהמתקדמות בענף ע”פ תקן ת”י 1220.
גילוי אש

מערכת גילוי אש היא ללא ספק הכרחית במקומות רבים בהם דולקת אש כמו במטבחים, במוסדות ציבוריים, משרדים ועוד מקומות שונים. מדובר במוצר שיכול להציל חיים ולמנוע נזקים למבנה עקב שריפות וזוהי הסיבה שאנשים רבים מתקינים מערכת גילוי אש גם בבתים פרטיים.
בנוסף כיום התקנת מערכת גילוי אש היא חלק בלתי נפרד מדרישות הביטוח.   

כיצד פועלות מערכות אלו?

מערכות גילוי אש פועלות באמצעות גלאי עשן אשר מותקן באזורים שונים בחלל המבנה, וזאת בהתאם לגודל החלל או המבנה, בהתאם לכמות הדירים המתגוררים או הנמצאים בו באופן יום יומי, בהתאם לדרכי המילוט במבנה, ועוד פרמטרים שונים. את הגלאים מתקינים במקומות אסטרטגים במבנה, המאפשרים גילוי מהיר ככל שניתן של מקור עשן, וכאשר המערכת מזהה עשן, היא מפעילה סירנות או את מערכת האזעקה המאפשרת למתגוררים להימלט ולטפל במקור העשן בדרך המהירה ביותר. ישנן אף מערכות גילוי אש מתוחכמות יותר אשר סוגרות דלתות חירום, מפעילות כיבוי אוטומטי ע”י מטף בארונות חשמל ואף מזמינות את כיבוי האש במידי.

למה חשוב להתקין את מערכת זאת?

מערכות אש יכולות להציל חיים והן יעילות במקומות בהם מדליקים אש באופן קבוע כמו במטבחים, במפעלים ותעשיות. הרי לא מעט שומעים על מקרים בהם אנשים שמו סיר על האש ומשום מה שכחו על קיומו והמשיכו במטלות היום יום, או שריפות עקב קצר חשמלי ועוד סיבות שונות הגורמות לדליקה.  דבר זה יכול לגרום לשריפה למבנה ואף לנזקים בנפש, ולכן חובה להתקין מערכת גילוי אש בכל בית פרטי ובכל מבנה ציבורי.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים חברה להתקנת מערכות גילוי אש?

טרם בחירת החברה שתסייע לכם במשימה, עליכם לבחור את דגם המערכת. בשוק קיימים דגמים רבים של מערכות, לכן אם אינכם מבינים בתחום, עליכם להעזר באיש מקצוע המכיר היטב את סוגי המערכות והוא יוכל להתאים לכם את המערכת המתאימה ביותר לסוג החלל על פי פרמטרים שונים כמו – מיקום הצבתם, לפי גודל החלל, כמות הדיירים ועוד פרמטרים שונים. בכל מקרה, כאשר בוחרים בחברה מסוימת, יש לוודא כי אכן מדובר בחברה המחזיקה בטכנאים מיומנים ומקצועיים למטרה זאת וגם טכנאים אדיבים בעלי יחסי אנוש טובים, לא יזיק כלל וכלל.

שירותים

עקבו אחרינו

צרו איתנו קשר